Tipy na výlety obytným autem a karavanem

Naučná stezka doupných stromů na Pohansko, aneb Entové na Pohansku ...

Vhodné období:  Jaro Léto Podzim

Naučná stezka Pohansko (též Naučná stezka Břeclav – Pohansko – Lány) je naučná stezka spojující Břeclav se zámečkem Lány v oboře Soutok. Její celková délka je 7 km.

U 13 vybraných stromů byly vybudovány informační tabule, které popisují konkrétní strom a život s ním spojený včetně ilustrace stromu (práce žáků ZŠ Slovácká) a 2 cedule na začátku a konci stezky s odbornými informacemi o samotné problematice doupných stromů.

Stezka nám začíná na okraji Břeclavi od parkoviště u zahrádkářské kolonie v ulici K Pohansku. Odtud pokračuje dál pod železniční tratí a po zelené turistické značce oborou Soutok k loveckému zámečku Pohansko. Zde si můžete udělat odbočku doprava po zelené značce k Muzeu Československého opevnění. Naučná stezka dále pokračuje doleva dále oborou Soutok a okolo některých slepých ramen Dyje až k loveckému zámečku Lány, kde končí.

Kontakt: Město Břeclav Městský úřad Břeclav, Nám. T. G. Masaryka 3 690 81 Břeclav, tel +420 519 311 111
Webové stránky: https://breclav.eu/urad/naucna-stezka-doupnych-stromu-na-pohansko

Doprava a parkování

Na okraji Břeclavi je parkoviště u zahrádkářské kolonie v ulici K Pohansku viz odkaz mapa.

Kde nocovat?

Parkoviště na začátku stezky

Nemáme zkušenost a zatím ani žádnou zpětnou vazbu od klientů, kteří zde parkovali, nebo spali. 

Máte-li nějaký tip na místo k přespání v obytném autě, nebo karavanu podělte se o něj s námi a pomožte tak dalším návštěvníkům tohoto místa. Rádi Váš tip prověříme a zveřejníme.

Elektrická přípojka: ne
Napojení na odpad: ne
zobrazit na mapě

Fotogalerie