Tipy na výlety obytným autem a karavanem

Pravčická brána a výletní zámeček Sokolí hnízdo velký symbol parku České Švýcarsko

Vhodné období:  Jaro Léto Podzim

Jedná se o největší přirozenou skalní bránu na našem kontinentu a národní přírodní památku. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska.

K Pravčické bráně patří také výletní zámeček Sokolí hnízdo. Postavili ho v roce 1881 na místě  původní boudy z dubové kůry, která sloužila jako výčep. Sokolí hnízdo bylo původně užíváno hlavně jako ubytování pro hosty zdejší významné rodiny. Další možnost je si projít Gabrielinu stezku (Tradiční promenádní cesta spojující Pravčickou bránu s Mezní Loukou.) a, nebo se v údolí projet na lodičkách.

Dnes najdete v prvním patře muzeum národního parku České Švýcarsko. V přízemí je stylová restaurace vyzdobená původními malbami.

Kontakt: Pravčická brána, Hřensko 82, Hřensko, 407 17, tel.: +420 412 554 033
Webové stránky: http://www.pbrana.cz/

Doprava a parkování

Z Děčína směrem na sever ke státní hranici, po 12 km, kde přejedete most a pojedete dál do Hřenska. Tam odbočte vpravo (rovně je cesta dál do Německa) a dojeďte až na konec obce kde najdete vlevo parkoviště. Cena za parkování je zde poněkud nelidová 120,- Kč. Je to však cena za celodenní parkování a vřele to doporučujeme, neboť místní strážníci si nenechají ujít naprosto žádnou příležitost naplnit obecní pokladnu a přivydělat si na prémiích za dobré pracovní výsledky J .

Kde nocovat?

Máte-li nějaký tip na místo k přespání v obytném autě, nebo karavanu podělte se o něj s námi a pomožte tak dalším návštěvníkům tohoto místa. Rádi Váš tip prověříme a zveřejníme.

Fotogalerie