Tipy na výlety obytným autem a karavanem

Krampus aneb čerti jak se patří - pekelná cháska v Alpách

Vhodné období:   Podzim

Právě zde připravujeme popis a seznam výletů na průvody originálních masek čertů v Rakousku.

Popis cesty Fotky a doporučení zde zveřejníme již 28.11.2017, až článek a fotografie z výletu obytným autem zpracujeme.

 Určitě se těšteje opravdu o co stát a toto malé rodinné podzimní dobrodružství si určitě nenechte ujít.

Výlet za dobrodružstvím, to je přesně tento typ výletu obytným autem. Jeli jsme se pro Vás podívat na průvod rakouských Krampusů (čertů), aby jsme mohli napsat tento článek o bezvy výletu.

Dopřejte svým dětem opravdu super prožitek z rojení čertů všech druhů (malá ukázka ve fotogalerii) a věřte, že i dospělý bude žasnout! Na konci článku Vám napíšeme seznam datumů a míst, kde je možné originální masky vyřezávané ze dřeva v následujících týdnech vidět.

Krampus je rohatá figura, která v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi. Postava Krampuse se stejně jako čert objevuje 5. prosince v doprovodu sv. Mikuláše. Mikuláš děti odměňuje, zatím co Krampus má za úkol trestat zlobivé děti. Krampus zlobivé děti neodnáší do pekla ale  sní je a 22. prosince se přemění zpět v lidskou bytost a nic si nepamatuje.

V každém městečku, kde průvod půjde najdete parkoviště, či kempík opodál kde můžete s obytným autem zůstat. Osobně preferujeme vždy být co nejblíž, aby jsme se mohli na večerním veselí občerstvit místními specialitami a to hlavně tekutými jako jsou třeba svařáky. Další výhoda je, bojí-li se někdo nebo mu je zima - šup a může jít do obytného autíčka, kde je teplo a nikdo ho tam nebude rušit.

Kontakt: není
Webové stránky: http://www.krampuslauf-schladming.at/

Fotogalerie